Kepek işaretleri ve belirtileri

Olsa da, kepek, bulaşıcı olmamasına ve nadiren súyos doğa estetik ve üzerinden bir ruhsal etkisi. Kronik hastalığı olan bazen zor yönetmek için.

Kepek belirtileri

Beyaz, yağlı bir yüzey, nekrotizan dermatit, saç ve omuz ortaya çıkarmak. Kafa derisi yukarıdaki belirtiler, sık sık kaşınıyor. Sonbahar ve kış, ısıtma, gelişmiş осушает hava, belirtiler daha da kötüye gidebilir. Yaz regresyon bulunmuştur. Peeling şeklidir çocuklar bulmak koszmó.

Kepek nedenleri, Kuru cilt. Kuru cilt en sık nedenidir peeling. Delişmen, yağlı cilt (sebore dermatit). Bu durum, ikinci en sık nedenidir peeling. Derisi kırmızı, беловатая, sarı pullanma oluşur. Bu sebore dermatit en sık kafa derisi ve yüz (kaş, baz orrszárny) ve vücudun diğer bölgelerine (meme) de tespit edilmiştir, ne artar, yağ bezlerinin aktivitesini.

Kafa yıkama. Düzenli ve doğru şampuan (ve, belki de, tedavi edici şampuan) şampuan yardımcı olur epitel hücreleri ayrılır inflamasyonu azaltmak. Diğer cilt hastalıkları. Kronik deri hastalıkları (ekzéma, sedef hastalığı) ile karakterize deri iltihabı, kuruluk, kaşıntı, pullanma. Genellikle karışık kepek.  Kafa canlı maya malassezia cinsi furfural. Maya malassezia cinsi çoğu yetişkin kafa bulundu (bölüm normal flora), ama her zaman belirtilere neden.

Maya malassezia cinsi, daha fazla miktarda irritacióját kafa derisi neden, böylece, güçlendirmek ve cilt hücreleri bu lige. Daha fazla hücre ölümü ve boşanma, bir arttı kepeği şeklinde. Yol rritációhoz maya malassezia cinsi, henüz bilinmemektedir.
Alerjik reaksiyonlar.

Birçok ürünler saç bakımı (şampuan, saç kremi, saç boyaları, boya), onları koruyucu ve diğer bileşenler. Bazı durumlarda, bu alerji bileşenleri ile reaksiyona cevap organizasyon sırasında kızarıklık, kaşıntı, pullanma, kepek.

Risk faktörleri, Her insan gelişebilir, kepek, ancak çeşitli faktörler vardır şiddetlendirmek olabilir bu belirtiler: Yaş. Kepek genç başlar ve yetişkinlik. Daha yaşlı, daha az algılanır. Varlığın tahmin edemez, ama bir kural olarak, aynı şekilde beklenmedik bir şekilde, bu yüzden gitmek. http://www.ajtyah.info/

kepek nedenleri

Bir adam değil. Araştırmalar göstermiştir ki, erkekler genellikle oluşur böyle bir belirti., hangi erkek cinsel organları ile ilişkili bir hormon. Erkeklerde, sebum üretimi artar.
Diyet. Çinko, b vitaminleri Ve doymamış yağ asitleri, yanlış beslenme kepek oluşumuna yol açar.Hastalık. Parkinson hastalığı, HIV, bağışıklık sistemi hastalığı durumunda, sık görülen belirtiler, bir tür kepek.

Kepek tedavisi için kafa derisi için kepek,  Kepeği tedavi edilebilir tüm durumlarda, ancak inatçı ve sabırlı olmak gerekir. Belirtiler, büyüyen bir yamaç göstermektedir, bu nedenle tedavi için bir değişken belirtilerin şiddeti. Kepek ve aktif maddeler dayalı olarak toplanabilir:

Çinko pyrithion şampuan (örneğin baş ve omuzlar). Çinko pirition, anti-bakteriyel ve anti-hatónyag azaltır cildi bakteri ve mantar miktarı. İltihabı azaltır ve ders peeling.
Reçine bazlı şampuan T/gel). Bu ahatóanyag kömür işleme bir yan ürünü, bir korpában, sebore, deri, elde bir avantaj. Yav yaşam döngüsü deri hücreleri yardımcı olur, ölü deri hücreleri, deri.

Salisilik asit şampuan içeriği (T/Алг). İçinde salisilik asit yardımcı olur ve ölü hücreleri çıkarmak, aynı zamanda, eylem. Şampuan kullandıktan sonra saç kremi yardımcı mücadelede ortaya çıkar.  Sülfür Szelénium şampuan içerik. Engeller, hücre ölümü ve daha az bir ölçüde karşı bir tür maya malassezia etkisi. Sarışın, gri veya kimyasal boyalı saçlar için renk tavsiye edilir, bu yüzden dikkatli kullanabilirsiniz. Ketokonazol (Nizoral). Geniş bir anti-(antifungal) bir ilaç. Over-the-counter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *