Kepek ile mücadele

Eğer çok uzun süre kullanmak için şampuan, sen kaybetme etkisi. Daha 2-3 farklı aktif bileşenlerin şampuan, bazen birlikte. Şampuan kafa derisi masaj gerekir aktif maddeler için kafa derisi tarafından absorbe edilmesi. Ödev, önleme farklı şampuan kullanmak, ilave olarak aşağıdaki gibidir.

bazı etkili ilaçlar, kullanılan anti-kepek

Stres yönetimi. Stres, genel sağlık durumu, bağışıklık sistemini etkileyen ve bu yüzden hastalık eğilimli bir yayın. Güçlendirmek ve geliştirmek belirtiler.Sık sık saç yıkama. Eğer saç genellikle bir sembolü olarak günlük şampuan belirtileri hafifletmeye yardımcı olabilir.Bu hajformaló ilaçlar için bakım.

Saç spreyi, akşam jelleri, saç balmumu, deri yüzeyinden daha sonra artırmak elszírosodást.Sağlıklı beslenme.Güneş ışığı. Güneşe maruz kalma belirtileri artırabilir. Kepek, Penye sonra, ya da gün boyunca sık sık fark ettim tekrar, bir omuz, sanki bir kar fırtınası gibi, biz? Kepek ciddi bir ihlali, sağlık, ama bu tatsız ve oldukça kafa karıştırıcı olabilir..

Küçük, “pul”, bizim zaman kullanmak için özel bir şampuan veya saç derisi için uygulanabilir bir evin taşıyıcı bir dövüş kulübü‘nde kepek neden mantar olur sen korkunç bir kaşıntı.

Özel şampuan, Tam, fikirlerini bir etki bırakmak için şampuan karşı kepek boyunca en az 10 dakika fejbőrünkön önce terk bu evi. Güçlü kepek olabilir, isterseniz daha da uzun süre beklemek. Samponozzuk bizim saç, elbise, bone ve bir saat bekletin.

Seçin, sülfür, Selenyum, çinko-piritiont veya katranlı şampuan. İlk iki madde yavaş baş germ hücreleri ders katran ve gecikme hücre büyüme. Bu şampuanlar daha etkili kükürt veya salisilik asit ürünleri ile sadece gevşetin pul tabakası daha kolay hale getirmek için, biz yıkamak.

Eğer kepek yanıt vermiyor yukarıdaki şampuan denemek her ketokonazol içeren ilaçlar. Bu madde, öldürmek kepek neden olan bir mantar. Eğer kepek şampuanı birkaç ay içinde, size etkisi derisi, muhtemelen alışık aktif madde. Bu süre içinde başka bir geçiş ürünü. Birkaç ay daha, sanırım, gerek, geri, orijinal ürün.
Doğal losyonlar, Altın pecsétfű içerir berberin, bir güçlü bir anti-bakteriyel ve mantar etkisi sağlar. Bir bardak dökmek kaynar su 2 çay kaşığı ezilmiş pecsétfű kök. Emmek için biraz zaman ve süzgeçten ve soğumaya bırakın. Yıkamak, yıkadıktan sonra durulama kafa derisi. Eğer biz pecsétfű kökü, birkaç damla tentür, şampuan.

Bu aranypecsétfűnél kolay elde edilebilir biberiye yok bakteri ve mantarlar. Çektirme yapılmış bir bardak dökmek kaynar su, l çay kaşığı doğranmış otlar. Birkaç dakika bekletin ve sonra süzün. Günde bir kez cildinizi yıkayın kafa ile bir tonik. Eğer sizi rahatsız eden bizim cilt, daha fazla kullanın.

Ekle bir avuç doğranmış defne yaprağı bir litre kaynar su. Kapak üzerinde 20 dakika bekletin ve filtreleyin. Sıvı soğutmalı, yıkayın, kafa derisi. Yaklaşık bir saat sonra saç bizim bırakın, önce yıkayın. Aynı bakteriyel ve anti-mantar özellikleri elma sirkesi sık için tavsiye edilir, GPU, kepek gibi. Mix bir kısım su ve bir kısım elma sirkesi. Şampuan kullandıktan sonra yıkayın.

Anti-bakteriyel ve mantar etkisi sağlar kepek kontrolünde

Uçucu yağ ambalaj, Çay ağacı yağı güçlü antiseptik özellikleri vardır. Çözülür, l kaşık. l. yağ (zeytinyağı veya üzüm çekirdeği yağı), ve sonra koymak senin kafa bize. Biz bırakın tüm gece. Bizim şampuan da birkaç damla ekleyebilirsiniz — bu gerçek, günümüzde birçok çay ahşap şampuanlar kullanılabilir ve cesaret kullanın.
Süt, tereyağı, Belki değil oldukça karmaşık bir yol, ama o çalıştı: biz yaptık élőkultúrás kefir kafa derisi ve bize, kalsın yarım saat sonra iyice saçınızı durulayın. Yoğurt bakteri içerir gelişimi bastırmak maya, bu nedenle uzun zamandır tedavisinde kullanılan çeşitli enfeksiyonlar.

Doymamış yağ asitleri, Keten tohumu yağı ve esansiyel yağ asitleri yardımcı olur kaşıntı ile ilgili gibi cilt hastalıkları, sedef ve egzama, şifa, ve, muhtemelen, etkili kepek kontrolünde. Almak için her gün 1-2 çay kaşığı, ve sabırlı olun; belki de, ne kadar üç ay için bile ulaşmak petrol değişiklikler deneyim. (Akılda tutulmalıdır, keten tohumu yağı için önleme kalp hastalığı yardımcı olabilir.)

Yararlı: kepek, genellikle evde tedavi sona erdirilebilir, bu yüzden yaklaşık iki hafta beklemek gibi ev tedavileri bırakın etkileri. Daha sonra doktorunuza başvurmalısınız, eğer hissetmiyorum geliştirmek, ya da varsa, şiddetli kaşıntı ve kızarıklık ve tahriş kafa derisi üzerinde. Kalın pikkelyesedés, sarı kérgesedés ve kırmızı lekeler yaka sebhorreás dermatit, meslek hastalığı, bakım.

Kepek birçok yaşam insanlar mutsuz. Bu imkansız değil, ancak, üstesinden gelmek için, bu durum, sadece bilmek sorunun özü. Eğer pul gördün mü, onun omuz, ele almak şeyler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *